Вчимося дружити. Дружба на відстані

Усе з чогось починається:
Школа – з порога
Урок – із дзвінка,
А з чого ж починається дружба?


        Дружба
— взаємини між людьми, які народжуються, міцніють на основі спільного навчання, інтересів, уподобань. Товаришувати можна з багатьма ровесниками, а дружити — лише з одним чи кількома.

Притча про віник  

В одного старого було троє синів. Вони ніяк не могли вжитися разом. Чоловіку дуже хотілося, щоб після його смерті сини жили у злагоді. Він вирішив навчити їх цьому.
       Одного разу батько покликав їх до себе й попросив розламати навпіл віника. Спочатку спробував старший син, але, як він не намагався — нічого не вийшло. Така ж невдача чекала на середнього й молодшого. Тоді батько розв’язав віник і попросив кожного сина розламати по кілька соломинок. Це, звичайно ж, їм легко вдалося зробити.
       Після цього батько сказав:
       — Отак і в житті. Якщо будете разом, вас ніхто не зламає, а окремо вас дуже легко перемогти, як і зламати соломинку.

Як відомо, «Народна мудрість вчить, як на світі жить». Тож запам’ятайте ці прислів’я і приказки про дружбу:


  • Без вірного друга велика туга.
  • Людину пізнають по її друзях.
  • Дружній череді вовк не страшний.
  • Життя без друзів неповноцінне.
  • Задля друга нового не покидай друга давнього.
  • Друга шукай, а найдеш -  тримай.
  • При горі та в лиху годину пізнаєш вірну людину.
  • Людина без друзів, як дерево без коріння.
  • Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже.
  • Птах сильний крилами, людина – друзями.
  • Міцну дружбу і вогонь не спалить.
  • З добрим дружись, а лихого стережись
  • Добрий друг підніме людину, а поганий погубить.
           
 В умовах карантину також не варто забувати про дружбу. Тому вашій увазі представлено три способи, як залишатися близькими друзями, перебуваючи на карантині.
            1. Присвячуйте час
     Час від часу телефонуйте або надсилайте повідомлення, щоб якісно підтримувати зв'язок. Не соромтеся писати першим і робити крок назустріч. Хороша дружба передбачає участь обох сторін. Коли ви знаходитесь далеко один від одного, забудьте про незначні образи. Потрібно ділитися інформацією, емоціями один з одним.
        Якщо вам не пишуть і не дзвонять, це зовсім не означає, що про вас забули, перестали любити чи знайшли заміну. Буває, що просто не вистачає часу, сил чи приводу ініціювати спілкування. Можливо, ваш друг проходить через непростий період і соромиться розповісти про свої труднощі. Пам’ятайте про те, що образа ніяк не сприяє зміцненню дружби.
          Проявляйте ініціативу та інтерес до життя друзів. Численні месенджери і соціальні мережі дозволять вам дізнатися, що відчуває і чим займається ваш друг в даний момент. Пишіть першим, навіть якщо доводиться робити це періодично. Якщо ви будете час від часу з’являтися в життя іншої людини, рано чи пізно і ваш друг почне відповідати взаємністю і першим виходити на контакт.

          2. Проявляйте оригінальність

           Нам всім приємно думати і вкрай важливо знати, що про нас пам’ятають і люблять.Не лінуйтеся, витратьте час і сили на те, щоб зробити що-небудь приємне для вашого друга на відстані.
           Технології дозволяють робити будь-які сюрпризи незалежно від того, де ви і ваш друг зараз знаходитесь. У вашого друга день народження? Зніміть відео-привітання, об'єднайтеся з однокласниками для виготовлення привітального колажу. Сумуєте за спільними пригодами? Зробіть альбом з вашими спільними фотографіями, влаштуйте вечір спогадів з вашим другом.

          3. Додавайте в дружбу щось нове
        Те, що ви перебуваєте на відстані, не означає, що крім спілкування у вас більше нічого не може бути. Ви все ще здатні створювати спільні спогади. Наприклад, рушайте в онлайн-подорож музеями світу разом або почніть вивчати один і той же онлайн курс.